Jury i nagrody

Jury

Mirella Panek-Owsiańska

Mirella Panek-Owsiańska
Przewodnicząca jury

Ekspertka CSR i komunikacji społecznej. Wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była rzeczniczka prasowa Amnesty International w Polsce, współautorka projektu Startupy Pozytywnego Wpływu. Konsultantka i trenerka w wielu projektach związanych z innowacjami społecznymi i wpływem społecznym.

Inicjatorka projektów dla kobiet, mentorka, jurorka konkursów poświęconych komunikacji (m.in. Złote Spinacze, Effie, Kampania społeczna roku, itp.) i społecznej odpowiedzialności biznesu, wykładowczyni akademicka. Posiada długoletnie doświadczenie współpracy z biznesem, sektorem publicznym i NGO.

Jakub Zajdel

Jakub Zajdel

Specjalista ds. public relations i doradztwa wizerunkowego z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Założyciel i CEO firmy doradczej More communication agency, która od ponad 15 lat z powodzeniem świadczy wysokiej klasy usługi doradztwa komunikacyjnego dla firm, od liderów sektora krajowego po firmy z listy Forbes Global 500. Przez wiele lat prowadził komunikację w kraju i za granicą dla Anny Lewandowskiej i Roberta Lewandowskiego, obecnie jako Business Development Lead, odpowiedzialny za poszukiwanie i wdrażanie nowych inicjatyw biznesowych dla najbardziej utytułowanej i znanej polskiej pary oraz najlepszego piłkarza świata. Prezes IPREX na region EMEA – wartej 350 milionów dolarów platformy agencji komunikacyjnych, zatrudniającej 1800 pracowników i ponad 115 biur na całym świecie, działających w różnych sektorach przemysłu. Członek Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i Stowarzyszenia Agencji Public Relations oraz Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Założyciel i prezes fundacji charytatywnej „Platforma Równych Szans” od ponad 14 lat, która pomaga w wyrównywaniu szans edukacyjnych i życiowych utalentowanej młodzieży z całej Polski. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkoły Zarządzania w Ingolstadt w Niemczech. Mąż i ojciec fantastycznej 5,5-letniej córki, fanatyk piłki nożnej, fan muzyki heavy metalowej, podróżnik i gracz.

Anita Morga

Anita Morga
Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

Młodsza specjalistka ds. PR i marketingu w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, z którą związana jest od 2013 r. Najpierw, przez pięć była wolontariuszką. Następnie pracowała jako koordynatorka działań wolontariuszy. Jest fanką sztuki nurtu art brut. Z uwagą i życzliwością śledzi artystyczne dokonania podopiecznych fundacji z ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie.

Jacek Sztuka

Dr hab. Jacek Sztuka, Prof. PCz
Politechnika Częstochowska

Malarz, rysownik, grafik i projektant. Profesor Politechniki Częstochowskiej. Juror konkursów malarskich, m.in.: V Ogólnopolskiego Konkursu im. Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, MGS Częstochowa 2013/14 oraz XXV Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin 2016. Prace Jacka Sztuki były wystawiane na ponad 120 wystawach.

Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jacka Waltosia oraz w pracowni rysunku prof. Teresy Kotkowskiej – Rzepeckiej. Był stypendystą w Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze w pracowni malarstwa prof. Johannesa Grützke. W 2001 otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego. W 2006 obronił doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2012. Od tego czasu pracuje jako profesor nadzwyczajny na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Bundesverband Bildender Künstlerinnen und Künstler i Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych.

Beata Bartnik

Beata Bartnik
Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta

Nauczycielka języka polskiego, wiedzy o filmie i języka filmu – od 2022 r. zatrudniona w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. S. Reymonta w Częstochowie.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie na wydziale filologii polskiej. W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe w Warszawskiej Szkole Filmowej. Kilkuletnia prelegentka w programie Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej realizowanym w kinie OKF „Iluzja”. W trzydziestoletniej pracy przygotowała wielu laureatów i finalistów Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, konkursów dziennikarskich, literackich oraz języka polskiego.

Nagrody

W konkursie przyznane zostaną nagrody w dwóch kategoriach:

  • film reklamowy,
  • plakat reklamowy.

1 Miejsce – 2.000 złotych

2 Miejsce – 1.000 złotych

3 Miejsce – 500 złotych

Sponsorzy: